Autor Tema: Football Manager 2015  (Pročitano 38232 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

kune

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1554
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #15 poslato: 27. oktobar 2014, 16:01:05 »
http://www.fmscout.com/a-football-manager-2015-wonderkids.html

ovde ih ima vise :) i sve lepo napisane vrednosti!
Kafana je ozbiljna institucija
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #16 poslato: 27. oktobar 2014, 17:25:23 »
ovo mu dođe kao verzija za preorder, pa kasnije kad izađe i zvanično onda verovatno dobijate samo neki patch ili šta ja znam?


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #17 poslato: 27. oktobar 2014, 18:33:04 »
Ako mislis na ovo sto igramo, da. Dobijemo beta kodove koje aktiviramo na Steamu. Kada igra izadje zvanicno, dobijemo diskove i nove kodove. Takodje aktiviras na steamu i cepas.

Edit:

Posle par dana igranja, mogu da kazem da je napredak u odnosu na prethodne verzije. Ima novina, malo preradjen interfejs i generalno ok napravljena prica.

Sto se tice same taktike, mislim da sam lako dosao do neke dobitne kombinacije za sad. Za razliku od pilojca koji ne moze da se sastavi :D Ono sto me nervira jeste sto se igraci nenormalno mnogo povredjuju a isto tako se mnogo zale kada ne igraju. Videcemo sa full verzijom kako ce da bude.
« Poslednja izmena: 27. oktobar 2014, 18:35:43 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, pilojac85

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #18 poslato: 27. oktobar 2014, 18:43:55 »
Ali je u pitanju full igra i možete da nastavite karijeru normalno?


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #19 poslato: 27. oktobar 2014, 18:50:59 »
Samo nastavis tamo gde si stao. Ovo je kao da budes u prednosti u odnosu na one koji se neckaju i ne znaju da li hoce ili nece da kupe igru. Tebi ne donosi poene neke dodatne za online ali fina prilika da se upoznas sa igrom, dve nedelje ranije, napravis taktiku koja ti odgovara pa kad krenes online da cepas, imas prednost.
« Poslednja izmena: 27. oktobar 2014, 18:54:38 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #20 poslato: 27. oktobar 2014, 19:36:16 »
I ja sam poprilično zadovoljan novim FM-om. Nove pozicije, nov interfejs, mnogo novih i lepih animacija za 3D (naročito kod golmana i prilikom vazdušnih duela koji su bolji nego u FIFI), novi vidovi komunikacije sa igracima, opcije za "vikanje" na igrače u toku meča. Takođe sad i vi imate ocene neke kao trener i uključeni ste u treninge (imate one zvezdice kao trener). Skauting je dosta otežan, skauti (u odnosu na svoj kvalitet i znanje) daju neki opseg ocena igrača (na primer finishing 12-18 pa ti sad rizikuj sa dovođenjem), ali po meni je to jedna od velikih draži FM-a. Ebeš ti ovo ako uzmeš listu wonderkid-ova pa dovodiš bez potrebe za skautingom i bez ikakvog rizika. Nema nekih velikih bagova, ili ih bar još nismo otkrili.

Inace Beta koju igramo je po aktivaciji bila verzija 15.0.1, sad je vec update-ovana na 15.0.2. Ubacio sam grafiku (slike, dresovi, logoi) iz 14-ice tako da u potpunosti odgovara. Malo nerviraju neke stvari prilikom pravljenja formacije i postavljanja igraca (nema ono na desni klik da skines igraca sa pozicije niti da ih ređas tako) ali verujem da će to biti rešeno nekim novim skin-om.

Kreno sam eksperimentalnu seozonu sa Partizanom ali dosta loše mi ide (kao što me je već ogovaralo ciganče :p ). 6 pobeda, 1 remi i 5 poraza u ligi. Kvalifikovao se za Ligu Evrope protiv Metalista jeeeedva. Baš napet revanš bio, odavno se nisam toliko radovao nekoj pobedi na FM-u :). Mada radujem se sad svakoj pobedi :). Đurić me je već zvao na razgovor da pita šta to radim koji q. Rekao sam mu da nemam sreće i svu krivicu svalio na igrače :D. BTW nisam uspeo nikog da dovedem u prelaznom roku, ali sastav je sasvim solidan. Nije bilo ni odlazaka.  
Trajković redovno kartone dobija, Saša Marković standardno bije preko tribina, Voja Stanković kiksa često, Drina kolje iz slobodnjaka, Sale organizator igre i tako, realno je po meni sve.

Biće ovo lepo igrati online (samo da me ne bude zezalo kao u 14-ici) sa još nekim, klasičnu ligu, čempionšip na primer pa rokaj.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #21 poslato: 27. oktobar 2014, 20:02:52 »
Napravicemo ligu, nista se ti ne sekiraj, uvek trebaju timovi na kojima se pumpa gol razlika :D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #22 poslato: 27. oktobar 2014, 20:09:39 »
Evo da ne bude posle kako Pilojac laže Đuru. Idioti.
Strikers win games, defenders win titles !
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #23 poslato: 27. oktobar 2014, 20:40:18 »
Ja zavrsio prvi deo sezone!

   
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #24 poslato: 30. oktobar 2014, 08:42:28 »
Završena prva sezona!

Dupla kruna (samo na igrici ovo moze da se desi :D ). Generalno bolji FM u odnosu na one prethodne. Kada sam gubio bodove, gubio sam jer sam bio losiji na tom mecu. Nisam imao mec gde sam napadao kao lud a protivnik jednom sutne u gol i pobedi. Jedini takav mec sam imao u derbiju ali je bilo 1-1 i to sam ja bio taj koji je jednom presao pola i postigao gol.


 

Posle ove sezone, budzet koji je klub obezbedio je 3.25 miliona i 50k nedeljno za plate. Prve sezone imao sam oko 100k za transfere i 25k za plate. Prodao Rajkovića odmah na početku sezone Juveu za nekih 5 miliona. Dovodio sam samo free agente.



Najbolji FA kog sam doveo je neki argentinac.



Sad polako spremam novu taktiku jer sam veci deo ove sezone odigrao 4-2-4 a prelazim na 4-2-3-1 ili 4-1-3-2. Samo da to ukomponujem!

EDIT:

Lagano prođoh Šamrok u prvom kolu kvalifikacija za LŠ. Sledeći je APOEL iz Nikozije.
« Poslednja izmena: 30. oktobar 2014, 14:31:00 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, Darcoolio, iv1989

kune

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1554
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #25 poslato: 31. oktobar 2014, 18:15:48 »
jel danas demo?
Kafana je ozbiljna institucija
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #26 poslato: 31. oktobar 2014, 23:56:24 »
Krenuo drugu sezonu ali ne tako uspesno. Ispao  kvalifikacijama za LS od Viktorije Plzen. Tacnije unistili me kuci. U prvenstvu izgubio od donjeg srema i nereseno sa napretkom.



Radio na novoj taktici koja cini mi se u napadu nema problema, sabijem protivnika ali jednostavno naleti neki talas kada ne mogu da predjem pola i primam golove obavezno.



Evo i nekih izvestaja sa meceva.

The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

kune

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1554
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #27 poslato: 1. novembar 2014, 23:02:04 »
da li moze ikako da se ugasi ovo da vidim tipa ocene od 11-15...nego da vidim pravu ocenu odmah....uzasno me nervira jer su mi skauti retardirani a nijedan valjani nece da dodje....i da li od tih ocena sto tako stoje zavise ove zvezdice? jednog igraca skautiram vec mesec dana..
Kafana je ozbiljna institucija
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #28 poslato: 2. novembar 2014, 07:21:42 »
Pa pošalji skauta da ga prati nekoliko nedelja, valjda ce videti prave ocene.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

kune

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1554
    • Pogledaj profil
Re: Football Manager 2015
« Odgovor #29 poslato: 2. novembar 2014, 11:31:22 »
pa kazem ti :) mesec dana i dalje su takve...takodje mi nije jasno..igrac u mom timu ima tipa 3 zute i jednu crnu...to koliko sam shvatio je neistrazena zvezdica tako nesto...kako i ona da se vidi? svog igraca ne mogu da skautiram..
Kafana je ozbiljna institucija