Autor Tema: # KO - Pravila  (Pročitano 12622 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #30 poslato: 8. januar 2013, 01:06:00 »
ne *****jte.
pes 6 se samo kod nas igra.I u jos par zemalja gde bijeda ima racunare sa 512 rama i jedva 2 ghza procesorom.
**** vas pes da vas ****.

Da imate para za racunar i para da kupite ORIGINAL pes,karinu bi vi igrali i hvalili taj pes 6.

Zapravo,samo da ima fora da se pes 13 sa piratom moze igrati,svi bi presli na 13tku
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: P.A.I.N, Darcoolio, Fatal1ty, pfcdejan, gale91, real022

dj90

  • Non mollare mai
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 7546
    • Pogledaj profil
Odg: # KO - Pravila
« Odgovor #31 poslato: 8. januar 2013, 01:32:42 »
ne bi
uostalom evo ja imam jak komp i igram pes6 oflajn, onlajn nisam dugo

a i još je veća iživancija kad opičim na full hd :)

Prima squadra della capitale !
 

paokmania

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2232
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #32 poslato: 8. januar 2013, 13:47:07 »
Citat: 4evra;1110055
ne *****jte.
pes 6 se samo kod nas igra.I u jos par zemalja gde bijeda ima racunare sa 512 rama i jedva 2 ghza procesorom.
**** vas pes da vas ****.

Da imate para za racunar i para da kupite ORIGINAL pes,karinu bi vi igrali i hvalili taj pes 6.

Zapravo,samo da ima fora da se pes 13 sa piratom moze igrati,svi bi presli na 13tku


nisi skroz u pravu.. al' dobro.
"KO JE PARTIZANOVAC NE TREBA MU JOS MNOGO DA BI BIO SRECAN." - Dusko Radovic
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Prince

Prince

  • Kimi Räikkönen
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 4118
    • Pogledaj profil
Odg: Re: # KO - Pravila
« Odgovor #33 poslato: 8. januar 2013, 14:00:26 »
Citat: 4evra;1110055
ne *****jte.
pes 6 se samo kod nas igra.I u jos par zemalja gde bijeda ima racunare sa 512 rama i jedva 2 ghza procesorom.
**** vas pes da vas ****.

Da imate para za racunar i para da kupite ORIGINAL pes,karinu bi vi igrali i hvalili taj pes 6.

Zapravo,samo da ima fora da se pes 13 sa piratom moze igrati,svi bi presli na 13tku


Brate lupio si zesce, al' ono bas.

Novije verzije PES-ova su kraljevi izbagovanih igara i puni nedostataka, ne upalim godisnje novi PES sem kad izadje neki pec tipa JSL pa me drzi par dana dok mi opet bagovi igre ne uguse zelju za igranjem. I jos da dajem novac za takvu igru da bih je igrao online, vazi.. konstatacija ti nikakve logike nema.
« Poslednja izmena: 8. januar 2013, 14:02:52 od strane Prince »
S.
[/B]
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: witchfighter, ChopiNho, Stević

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #34 poslato: 8. januar 2013, 14:14:49 »
Da nema Šolimovog peča i da ne postoji varijanta da se igra online za dž makar 80% njih sa ovog foruma bi batalilo šesticu odavno.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 4evra

Prince

  • Kimi Räikkönen
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 4118
    • Pogledaj profil
Odg: # KO - Pravila
« Odgovor #35 poslato: 8. januar 2013, 14:18:28 »
Da nema solimovog peca, ima brdo drugih, Solimov prednjaci jer je najkvalitetniji i najkompletniji. Isto tako je PES6 poslednji koji je imao pristojnu brojku licenci, zamisli ti novije verzije PES-a bez peceva, pola igre bi bilo bez licenci, izgledalo bi smesno.

Ali nije bitno to sve, ja sam se samo osvrnuo na evrinu kontataciju koja je sve samo ne tacna, eno taj Solim pec ima preko 20.000 igraca, ispade da je sve to sirotinja iz ruralnih delova sveta medju kojima smo ja i jos desetak ortaka koji takodje ne igraju preterano PES 13 ali sesticu otkidaju kada se okupimo.
S.
[/B]
 

P.A.I.N

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1493
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #36 poslato: 8. januar 2013, 15:08:10 »
Pes 6 jeste bio odlican.Al za danasnje standarde ne da je prevazidjen nego ono.Salbonski fudbal,bez driblinga,bez mogucnosti pravljenja neke normalne akcije,dodaj Eto-u,Ronaldu ili Adrianu i udri...
"When you play the game of thrones,you win or you die!"
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: real022

witchfighter

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1089
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #37 poslato: 8. januar 2013, 15:16:04 »
Pa ako ces tako onda je i 90% igara koje su stigle do ove faze danas prevazidjeno...
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #38 poslato: 8. januar 2013, 15:19:04 »
Citat: witchfighter;1110230
Pa ako ces tako onda je i 90% igara koje su stigle do ove faze danas prevazidjeno...
Teško...


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

dulex94

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 465
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #39 poslato: 8. januar 2013, 15:57:08 »
U principu, svi se slazemo da je PES 6 dobra igra, sto i jeste, ali opet u nekim aspektima bledi u poredjenju sa novijim verzijama. Evra sad mozda jeste malo lupio, i ja imam i PES 13 i ovu sesticu, pa malko vise sada igram sesticu, uhvati neka nostalgija. Ali meni bi bilo apsurdno da bilo koja sportska igra pobedi. Igras utakmice, sve je jednolicno, kada osvojis sve trofeje to je manje vise to, a to je moguce posle 2-3 sezone na Top Player (nekada) i Superstar (sada)... Premalo inovacija, nista sto ce da te drzi dugo. Mene drzi samo to sto bacim neku partiju online i sto se skupim s ortacima i igramo. Igra sama po sebi ne moze da me natera da je stalno igram. Onda grafika u PES-u i ostalim igrama, zatim PES nema pricu (sto bi mozda i moglo nekako da se implementira, opet to kao opciono jer ne vole svi tako nesto), jedino BAL mod bi mogao da bude interesantan, ali ni on nije odradjen kako treba,a sestica ga i nema.
PES FAN
 

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: # KO - Pravila
« Odgovor #40 poslato: 8. januar 2013, 16:12:43 »
Citat: Prince;1110196
Brate lupio si zesce, al' ono bas.

Novije verzije PES-ova su kraljevi izbagovanih igara i puni nedostataka, ne upalim godisnje novi PES sem kad izadje neki pec tipa JSL pa me drzi par dana dok mi opet bagovi igre ne uguse zelju za igranjem. I jos da dajem novac za takvu igru da bih je igrao online, vazi.. konstatacija ti nikakve logike nema.

Pa cek,kad igras pes6,onda si upoznat sa cutbackom.
Ja igram pes6 online ligu vec 2,3 godine,iz razloga sto odbijam da dam pare za original 13tku pes,nije vredna mojih para,kao ni ostalih 99% igara.
Jedan cutback ima u pes6,sto je jedan masivni propust i sablon za davanje golova.I sad pricas da su ostali pesovi bagoviti.
Jedan pes6,gde ako imas igraca balansa 90,samo drzis strelicu usmerenu prema golu i picis.
I ovde ima retardiranih golmana,retardiranih situacija,retardiranih ispada odbrane.
Uopste je besmisleno pokusati porediti pes6 i npr 13,i izaci sa konstantacijom da je pes6 bolji.
Sestica je fudbal iz arkadne ere,i samim tim je arkada teska.Igriva je,jednostavna,upravo jer zbog te arkadnosti.
Pes 13 je simulacija.Treba ti pola meseca samo da pohvatas kako se odbrana igra.
Ne treba cuditi da ce biti onih kojima se nece svideti novi pes samo zbog te putanje kojom moras ici da ga naucis igraci,i koja je duza u odnosu sa ovladavanjem arkadom.

Dalje:
I ja sam bih pre igrao sesticu online nego 13,da mi ponude izbor.
Upravo iz razloga koje sam naveo gore,ja licno ne trazim od fudbala da mi bude simulacija,trazim brzu,laganu zabavu,sto mi pruza arkada od sestice.
Al' nisam naivan da sad zbog toga kazem da je pes6 bolji,jer nije i ne moze biti.
Zna se koji je bolji pes,a zna se koji je 'svarljiviji' sto se tice jednostavnosti.

I pes 13 je popularniji,na svakom mogucem polju na kojem se uzme porediti.Osim ako za merilo ne koristite 50 ljudi,od kojih njih 40 igra PES6 online,a ostalih 10 ne.
A to je ovde slucaj,glasaju ljudi koji i sada igraju pes6.I fala Bogu da ce i da glasa za njega onda,jer drugi nije ni igrao,a ako i jeste,igrao ga je 2,3 utakmice,onda ga je amater komp napunio sa 2,3 gola,on se smorio i izasao,otisao u temu i napljuvao igru da je bagovita i go *****.
Otidjite u pes13 online ligu,pa pitajte ljude da li je zabavniji pes6 ili 13tka.Pa cete cuti utiske.


Ja velim,i ponavljam,dovedite mi nekog ko je uzeo pes13 original i batalio da ga igra online,te presao nazad na pes6.
Mislim,ako je vec bolja igra pes6,kako tvrdite,a et',takav covek bi bio idealan primer testera koji je probao obe igre,i zatim odabrao bolju.

I meni dodju drugari,dodje ujak,dodje brat,imam oba pesa i palim sesticu naravno.
Al' palim je zato jer oni nemaju pes kod svoje kuce,oni nisu naucili igrati odbranu,taktiku i komplet sve sto ima simulacija.
Oni znaju dodati,osutati,trcati.I to je jedino polje gde je pes6 jaci,vreme potrebno da se ovlada pes6-com je bukvalno nepostojece,jer je igra arkada.Dok za novije pesove treba trening
« Poslednja izmena: 8. januar 2013, 16:18:50 od strane 4evra »
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gale91, real022, Fatal1ty

Prince

  • Kimi Räikkönen
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 4118
    • Pogledaj profil
Odg: # KO - Pravila
« Odgovor #41 poslato: 8. januar 2013, 16:52:11 »
Malo si otisao u spin teme, nije meni cilj bio da uporedjujem PES6 sa 13, to je toliko ispricana prica da ne treba i ovde da se ponavlja. Samo ti kazem, zasmetalo mi je ono da se sestica igra vecinom jer ljudi nemaju novca za original 13 i slicno. Dovoljno je da pratis malo razne forume na kojima se igra sestica da vidis koliko ljudi ima iz Italije, Engleske, Francuske i ostalih jacih evropskih zemalja koji i dalje igraju, e sad bi prazna prica bila da je tolikom broju ljudi koji zive u tim zemljama standard toliko nizak da ne mogu da priuste sebi 13 vec su prisiljeni na sesticu. Tako da ne bih dalje na tu temu.


I ako stvarno puste da prodje igra koja ima skoro duplo manje glasova onda vam ovo takmicenje-glasanje postaje totalno besmisleno i glupo. Ako ste vec znali ili slutili da ce ovakva biti situacija sa PES-om onda ga niste trebali ni stavljati u konkurenciju, ima brdo drugih igara koji bi bili odlicna zamena.
S.
[/B]
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: paokmania, Stević

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #42 poslato: 8. januar 2013, 20:05:11 »
Na temu glasanja,mislim da su organizatori ostavili pes jer nisu ocekivali situaciju gde ce neko ici i cimati ljude po MSNu i PM-ovima preko foruma da dodju u temu za glasanje i glasaju,kao sto je Chupo93 radio.A moguce i jos neko pored njega,posto jedino je on javno rekao.

Mislim ono,realno,ko je mogao i ocekivati da ce neko toliko ozbilljno i nadasve pogresno shvatiti celu ovu ideju oko glasanja.Komplet sajt je baziran oko pesa,ova sekcija je ostale igre,i dodje car i glasa za pes jer et "sramota je da pes izgubi" il' vec redovni stav "e,nisam igrao ovu drugu igru,al' ko ga j*be,nije ni bitno,bitno je da sam igrao samo tu jednu,i za nju cu i glasati,jer to osecam u sebi"
Pa da nama svima pes nije toliko srcu prirastao,bili na forumu od PCigre,SKu ili Bureku.Totalno pogresno razmisljanje,da gore ne moze,barem po meni..Al' Boze moj,nismo tu da korigujemo tudja shvatanja,niti cemo pokusavati,na njima je da sami nadodju.
Al' mozemo pokusati izlobirati od organizatora za komplet ukidanje takvih vidjenja,jer porazavaju kompletnu svrhu glasanja.
Glasanje je za gejmere,ne za pesovce.Zato i jeste u ostalim igrama,namenjeno je prvenstveno "nama" koji igramo i ostale igre,pored pesa,te o njima raspravljamo u odgovarajucem podforumu.

Kao da izadje pes 14,i pokrene se tema za glasanje,i dodje jedno 100njak ljudi i da ocenu 2 pesu,a uopste ga nisu igrali...:chinese:

Il' da ja odem u temu od FK partizana,i pitam zasto mi se javlja 0x0005 error kad pokrecem Hitmana :red_indian:

Sto se tice prvog dela pes6vs13,da,slozicu ce se da smo otisli na pogresnu stranu.Ja sam tvoj post protumacio kao pricu da je 13tka vise bagovitija,samim tim i gora.A i ti si moj deo pogresno protumacio,deo koji se tice finansija.
Modifikovacu tu izjavu,dodatno je pojasnjavajuci:
Elem,govoreci o standardu finansijskim mogucnostima,ne mislih na finansijski standard zemlje,niti prihod po stanovniku,vec o novcanoj moci individualca koji igra pes.
Prosek u recimo Engleskoj,koju ti spomenu gore kao zemlju koja sadrzi veliki procenat pes6-lovaca,je daleko iznad recimo Srbijanskog.
Al',novcana moc kupovine 15godisnjaka u engleskoj ili srbiji je vise manje ista.
Dobija pare za hranu,skolu,sokic,bicikl i odecu,ne daje mu starac 50 eura sedmicno pa da doticni ide i kupuje sebi original igrice.
Stavise,cak i oni koji poseduju novac(teska manjina),ona je lisena prava na kreditnu karticu kojom bi kupila igru online,a neretko i intelekta potrebnog da registruje pes nalog od igre koju kupi u prodavnici :D

Statisticki gledano,sad kad bi neko to precizno odradio,starosna dob igraca koji igraju pes6 bi iznosio od 13-20 godina.Iako ovde kod nas npr izgleda da ima nas dosta sa preko 20 godina koji igrmo pes6,mi smo opet kap u moru,statisticki gledano,samo jedan sitni extrem u statistici,ako gledamo uopsteno.Zapravo,TESKA VECINA svih igraca bila bi koncentrisana u polju od 15,16 godina.
Baci pogled na neki od edit timova ovde kod nas,a moguce i na tim ostalim forumima.Ide redom: pero98,Messi99,IBRAotac97,Utras99,SeverJugH00ligan2000 itd itd :chris:

S druge strane,igraci pes 13tke,tu je prosek mnogo veci,tu bih slobodno mogao reci da je vecina njih koncentrisana na 18-20 godina.Sa extremima ispod i iznad,al' zanemarljivim u odnosu na vecinu.

A razlog je ocigledan,iako dete od 14,15 godina zivi u engleskoj,roditelji mu primaju po 2000eura mesecno,on je i dalje dete.Niti moze,niti sme dati jednu cifru koja bi bila veliki procenat njegovog dzeparca na igru.
I naravno,ko ume,sme i ima cim>ode i kupi sebi igru
ko ne sme,nema cim>nadje najbolje dostupnu alternativu

I dobijemo to o cemo raspravljasmo u ovih par postova koje razmenismo :)
« Poslednja izmena: 8. januar 2013, 20:27:48 od strane 4evra »
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: GrobarSrbija

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #43 poslato: 9. januar 2013, 01:17:06 »
Postavite odma pobednika. što džabe glasamo.

Lepo uzmete ti i Darcoolio i dogovorite se ko je #1

a za cara koji je rekao da nema driblanja u PES6 samo ću reći HAHAHA
« Poslednja izmena: 9. januar 2013, 01:19:13 od strane Stević »
 

P.A.I.N

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1493
    • Pogledaj profil
Re: # KO - Pravila
« Odgovor #44 poslato: 9. januar 2013, 01:35:46 »
Izvini,jedan dribling stepover.Dosta spama o igrama.Pobedice ona koja vecina sa foruma smatra da je najbolja,molim manjine(i sam u njih spadam nazalost) da se uzdrze od dalje rasprave.Ima tema Vasih TOP 10,pa tamo iznesite vase najbolje igre i komentare. :)
"When you play the game of thrones,you win or you die!"
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]